Świetlica szkolna pełni na terenie szkoły funkcje opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne w godzinach:
6:45-8:25 i 12:05-15:40 dla uczniów klas 1-3 pracujących rodziców oraz dla uczniów dojeżdżających.
Dla uczniów klas 1-2 świetlica znajduje się w dużym budynku szkoły w sali 02, a dla uczniów klas 3-8 również w dużym budynku, w sali 3 (świetlica).
Kierownikiem świetlicy jest Pani Hanna Wlazik
Nauczyciele, którzy pracują w świetlicy szkolnej:
Hanna Wlazik, Małgorzata Olechnowicz, Anna Chudziak, Justyna Rosa, Renata Mleczak
ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY:
- Jesteśmy wobec siebie pomocni i życzliwi- dzielimy się zabawkami tak, aby każdy miał możliwość zabawy tym co lubi.
- Szanujemy innych – wszystkie sprawy załatwiamy w pokojowy sposób.
- Bawimy się i pracujemy w sposób bezpieczny dla innych.
- Odpowiadamy za to co zrobiliśmy i powiedzieliśmy – przyznajemy się do popełnionych błędów.
- Aktywnie uczestniczymy w zajęciach prowadzonych przez wychowawcę.
- Dbamy o porządek w sali, troszczymy się o sprzęt i wygląd świetlicy.
KALENDARZ IMPREZ I KONKURSÓW W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSTROROGU
„ŚWIETLICZAKI NA TROPIE …BAŚNI, LEGEND I MITÓW”
W roku szkolnym 2024/2025 nauczyciele pracujący w świetlicy będą realizowali wspólnie z uczniami „Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Akademia Świetlicowa: Świetliczaki na tropie … baśni, legend i mitów”.
Poprzez udział w projekcie uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania. Celem projektu jest poznanie i zrozumienie treści przesłania płynącego z wybranych baśni, legend i mitów. Podjęcie refleksji na temat tego, jacy jesteśmy i jak się zmieniamy. Uświadomienie dzieciom, że każdy człowiek ma swoje indywidualne cechy, upodobania, poglądy i zainteresowania. Kształtowanie umiejętności poszanowania każdej osoby. Kształtowanie umiejętności akceptowania różnic między ludźmi. Uświadomienie mocnych stron grupy. Rozwój empatii, uwrażliwienie na drugiego człowieka, zachęcenie do obrony słabszych.
Nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zdrowe życie i pierwsza pomoc”. Celem projektu jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych w codziennym życiu dzieci, rozwijanie sprawności fizycznej poprzez regularne aktywności ruchowe oraz nauka podstaw udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie będą uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, takich jak warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe, gry ruchowe oraz ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy . Projekt łączy teorię z praktyką, angażując uczniów w zadania, które mają na celu nie tylko zdobycie wiedzy, ale także rozwijanie umiejętności i postaw prozdrowotnych.